Український
Клуб Панкреатологів

Хронічний абдомінальний біль «Недігестивні причини абдомінального болю» - Губергріц Н.Б.

Монографія укладає серію книг « Хронічна абдомінальний біль ». Чотири попередні монографії були присвячені панкреатичному болю, біліарному болю і болю при захворюваннях печінки, болю при патології стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки, болю при захворюваннях кишечника.

У монографії розглянуто проблему болю в животі при патології інших органів і систем, тобто органів, що не відносяться до системи травлення. В окремому короткому розділі описані деякі захворювання органів травлення, які можуть проявлятися болем неабдомінальної локалізації (наприклад, некоронарогенного білю в грудній клітці при патології стравоходу і ін.).

Біль — основний симптом переважної частини захворювань людини і, в тому числі, захворювань черевної порожнини.

Серією монографій « Хронічний абдомінальний біль » проф. Н. Б. Губергріц хотіла знову звернути лікарів до поняття « лікування » в істинному розумінні слова, коли на чолі діагностичного і лікувального процесу знаходиться клінічне мислення, а не тільки реєстрація даних додаткових методів. Сучасні лабораторні та інструментальні можливості повинні допомагати, а не домінувати над клінічним мисленням, інакше неминучі і діагностичні, і лікувальні помилки.

Для того, щоб позбавити хворих від страждань, потрібно мати багато знань, але необхідні також щире співпереживання, увага, бажання допомогти.

У монографії викладено багаторічний досвід клініки внутрішньої медицини ім. професора А. Я. Губергріца ,Донецького національного медичного університету, а також основні принципи діагностики та лікування хронічного абдомінального болю, яким вчили класики, допоможе лікарям полегшити головне страждання людини — біль.